Lagarde: środki MFW są wystarczające

PAP
17-10-2011, 11:08

Środki Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) są dostosowane do obecnej sytuacji i wystarczające - zapewniła w poniedziałek w radiu Europe 1 szefowa Funduszu Christine Lagarde.

Wiele krajów członkowskich G20, których ministrowie finansów spotkali się w piątek i sobotę w Paryżu, opowiada się za zwiększeniem środków Funduszu. Stany Zjednoczone twierdzą natomiast, że środki są wystarczające.

Pytana, ile wynosi odpowiedni pułap, Lagarde odparła, że nie może podać konkretnych liczb. "Moją zasadą jest zasada równowagi między środkami Funduszu a potrzebami" - podkreśliła.

Jedno ze źródeł z krajów rozwijających się G20, obecne na paryskim spotkaniu, oświadczyło w piątek, że MFW może potrzebować zastrzyku kapitału wysokości 350 miliardów dolarów, aby móc skutecznie walczyć z kryzysem ekonomicznym.

W poniedziałkowej rozmowie Lagarde ostrzegła również przed niebezpieczeństwem pogłębienia się kryzysu, zwłaszcza w krajach o gospodarkach rozwijających się.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Lagarde: środki MFW są wystarczające