Lajkonik ma smaka na więcej

opublikowano: 14-09-2022, 13:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Producent słonych przekąsek rozbuduje zakład w Skawinie i skorzysta ze zwolnień podatkowych. W krakowskiej strefie inwestuje też Pawbol. Obie firmy wydadzą prawie 100 mln zł.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • ile zainwestuje Lajkonik
  • ile zainwestuje Pawbol
  • ile firm zdecydowało się w tym roku na inwestycje w krakowskiej strefie

Lajkonik Snacks produkuje już od ponad 100 lat, a po raz trzeci skorzysta ze zwolnień podatkowych przy inwestycji. Rozbuduje fabrykę w Skawinie produkującą słone przekąski, w tym paluszki, precelki i krakersy, w której zatrudnia 539 osób. Dostał decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Lajkonik wyda 67 mln zł na zakup maszyn do automatyzacji produkcji i pakowania.

— Z KPT współpracujemy już od 2016 r., kiedy dostaliśmy pierwsze, a potem drugie zezwolenie na działalność w ramach specjalnej strefy ekonomicznej. Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy i oczywiście liczymy na ciąg dalszy. Tym bardziej że Polska Strefa Inwestycji zwiększa szanse na przyciągnięcie inwestycji do Polski w przypadku, gdy spółka — tak jak Lajkonik — działa w ramach grupy kapitałowej z zakładami zlokalizowanymi w różnych krajach — mówi Agnieszka Nowak, kierownik działu kontrolingu Lajkonik Snacks.

W krakowskiej strefie inwestuje jeszcze jedna firma: Pawbol, producent komponentów i produktów do elektryki i elektroniki z 30-letnią historią. Firma rozbuduje zakład w Zatorze, w którym pracuje 141 osób — wybuduje hale produkcyjne i magazynowe, rozszerzy park maszynowy, zautomatyzuje produkcję i proces magazynowania. Pawbol zainwestuje ponad 25 mln zł.

KPT wydał w tym roku 23 decyzje o wsparciu, w których firmy obiecały 718,6 mln zł nakładów i stworzenie 99 miejsc pracy. 10 decyzji to reinwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane