Partnerem sekcji jest TAURON

Łapy osuszą zbiornik... pod inwestycje

TM
15-02-2016, 10:37

Na pierwszą pulę strefowych gruntów są już chętni. Miasto idzie za ciosem

Ponad rok temu samorząd podlaskiego miasta kupił od Krajowej Spółki Cukrowej ponad 12 ha. To dawny zbiornik po cukrowni, w której od kilkunastu lat nie jest już prowadzona działalność produkcyjna. W tym miesiącu Łapy ogłosiły przetarg na przygotowanie tego terenu pod inwestycje. Zadaniem wykonawcy będą m.in. deniwelacja terenu, budowa dróg wewnętrznych i chodników, sieci sanitarnej, linii oświetleniowej oraz kanału technologicznego i studni kablowych.

„Gmina zamierza skorzystać ze wsparcia funduszy unijnych w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020” – czytamy w komunikacie.

Łapy stają na nogi po dwóch ciosach – bankructwie giełdowych zakładów naprawczych taboru kolejowego oraz wygaszeniu produkcji w cukrowni. Pod koniec 2014 r. miasto przekazało pod inwestycje pierwsze, w pełni przygotowane tereny po cukrowni (również po dawnym zbiorniku). Według burmistrz Urszuli Jabłońskiej, wszystkie grunty z tej puli albo zostały sprzedane, albo toczy się postępowanie przetargowe. 

- Liczymy, że wkrótce powstaną nowe, tak bardzo oczekiwane miejsca pracy. To szansa na ożywienie gospodarcze i rozwój naszej gminy, dlatego robimy wszystko, aby przyciągnąć inwestorów – mówi burmistrz.

W podstrefie Tarnobrzeskiej SSE jest już drukarnia Arka-Druk. Kolejne dwie nieruchomości kupiły firma Ecolette (produkcja palet z odpadów) oraz Polohay (produkcja naturalnych pasz).

Od 2010 r.  "PB"  kibicuje Łapom w ich gospodarczych przemianach. Opisywaliśmy działania lokalnego samorządu na rzecz inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Łapy osuszą zbiornik... pod inwestycje