Łatwiej o terminale

Sulwia Wedziuk
opublikowano: 01-03-2018, 22:00

W ramach Polski Bezgotówkowej firmy dostaną urządzenia płatnicze z oddziałów PKO BP, Poczty Polskiej i Orange.

eService zaprezentował wczoraj ofertę dla firm chcących przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa. Nawiązał w tym celu współpracę z bankiem PKO BP, Pocztą Polską oraz polskim oddziałem Orange. Inicjatywa została nazwana Koalicją Liderów na rzecz Polski Bezgotówkowej i ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom korzystania z darmowych terminali za pośrednictwem podmiotów, które mają do nich dobry, bezpośredni dostęp. W efekcie umowę na terminale eService w ramach programu Polska Bezgotówkowa można podpisać w 524 oddziałach PKO Banku Polskiego obsługujących klientów z sektora MSP, 742 salonach Orange Polska, 4600 oddziałach Poczty Polskiej, a także u listonoszy. Odpowiedni wniosek można też wypełnić na stronie bezgotowki.pl. W takiej sytuacji terminal zostanie dostarczony przez listonosza.

Ponadto eService ma dodatkowe bonusy za udział w programie. Standardowo Fundacja Polska Bezgotówkowa finansuje instalację terminalu i obsługę transakcji bezgotówkowych kartami Mastercard i Visa przez rok. Firmy mogą wybrać, czy chcą skorzystać z tradycyjnego terminalua stacjonarnego lub przenośnego, czy też ze Smart D220. W tym drugim przypadku po upływie 12 miesięcy dofinansowania przez Fundację

Polska Bezgotówkowa, urządzenie przejdzie na własność przedsiębiorcy, więc będzie on ponosił koszty związane jedynie z procesowaniem transakcji. Terminal Smart jest urządzeniem mobilnym, które przypomina smartfona. Nie ma drukarki, a łączność zapewnia karta SIM z Orange w abonamencie za 9,99 zł miesięcznie. Bateria wytrzymuje do 200 transakcji.

Przedsiębiorcy, którzy wybiorą tradycyjny terminal, po roku darmowego korzystania będą płacić od 39 do 49 zł miesięcznie za wynajem oraz 0,69 proc. prowizji w przypadku płatności kartami.

Do programu mogą zgłaszać się małe i średnie firmy, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za towary i usługi, a w ciągu ostatniego roku w swoim punkcie handlowo-usługowym nie oferowały takiej możliwości. Urządzenia dostaną podmioty, które mają maksymalnie pięć placówek detalicznych i działają poza dużymi sieciami franczyzowymi.

Firma, która zdecyduje się dołączyć do programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji Polska Bezgotówkowa polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminalu do akceptacji kart i kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Detalista może dostać do trzech terminali, w tym jeden mPOS. Dla każdego urządzenia czas dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno — od momentu jego instalacji. Do udziału można zgłaszać się do końca 2020 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sulwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Łatwiej o terminale