Czytasz dzięki

Le Soir: Lech Kaczyński prezydentem, Jarosław - premierem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-09-2005, 10:40

Belgijski dziennik "Le Soir" pisze w czwartek o braciach Lechu i Jarosławie Kaczyńskich, przedstawiając ich jako kandydatów na prezydenta i premiera po zbliżających się w Polsce wyborach.

Belgijski dziennik "Le Soir" pisze w czwartek o braciach Lechu i Jarosławie Kaczyńskich, przedstawiając ich jako kandydatów na prezydenta i premiera po zbliżających się w Polsce wyborach.

"Lech prezydentem w październiku, zaś Jarosław premierem po niedzielnych wyborach parlamentarnych - czy bliźniaki będą rządziły Polską?" - zastanawia się gazeta w artykule opatrzonym dużym zdjęciem obu polityków.

"Le Soir" przypomina drogę polityczną braci Kaczyńskich, począwszy od ich zaangażowania w działalności opozycyjną w czasach PRL, przez współpracę z Lechem Wałęsą, po sukcesy PiS.

"Lech wyrwał liberalnej prawicy władzę nad Warszawą, w bardzo naturalny sposób wysuwając swoją kandydaturę do wyborów prezydenckich. Jarosław zbudował w PiS machinę wyborczą, przeciwwagę dla Platformy Obywatelskiej, drugiej prawicowej partii, z którą konkurują o przewodzenie w koalicji, jaka wkrótce będzie rządziła Polską" - pisze dziennik.

Zauważa przy tym, że jako partia prawicowa PiS bardzo akcentuje przywiązanie do wartości rodzinnych, a jednocześnie w dziedzinie społeczno-gospodarczej opowiada się za etatyzmem, "którego socjaliści nawet nie mają odwagi się domagać".

Michał Kot

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane