Lecą głowy w KGHM

opublikowano: 14-03-2018, 20:37
aktualizacja: 14-03-2018, 20:41

W sobotę odwołano prezesa KGHM, a jego następca nie zasypia gruszek w popiele. Zwolniono już szefów dwóch podmiotów zależnych z miedziowej grupy.

 

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Kilka godzin temu, w środę, stanowisko stracił Przemysław Hopfer, prezes KGHM Metraco. To menedżer niezawiązany z polityką, który pracował wcześniej dla firm Michała Sołowowa. Z tym samym biznesmenem współpracował w przeszłości Radosław Domagalski-Łabędzki, odwołany w sobotę były prezes KGHM.

W środę z samego rana portal miedziowe.pl podał z kolei, że odwołano całą dyrekcję kopalni ZG Lubin. Ze stanowiskami pożegnali się Marek Marzec, dyrektor naczelny, Jan Czaja - dyrektor ds. technicznych oraz Andrzej Kowal, który był odpowiedzialny za utrzymanie ruchu.

Prezesem KGHM jest obecnie Rafał Pawełczak, dotychczasowy wiceprezes tego ważnego producenta miedzi i srebra na świecie.

KGHM to spółka Skarbu Państwa, nadzorowana przez Ministerstwo Energii.

- Rada nadzorcza oczekuje zmiany linii działania za granicą. Nadal mamy duże straty z inwestycji za granicą z jednoczesnym niedosytem inwestycji w Polsce – tak odwołanie prezesa komentował dla PAP Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

O politycznych przyczynach dymisji Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego pisaliśmy TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Lecą głowy w KGHM