Legnica dostanie deficytowy budżet

Agnieszka Szydłowska-Szczecińska
11-12-2001, 00:00

Legnica. Przyjęty przez zarząd Legnicy projekt przyszłorocznego budżetu zakłada, że rok 2002 legnicka gmina zamknie 11-milionowym deficytem. Stanie się tak, mimo niewielkiego udziału w budżecie zaplanowanych na rok przyszły inwestycji.

Zarząd miasta ocenia przyszłoroczne dochody na 231,5 mln zł, co stanowi 96,8 proc. tegorocznych dochodów Legnicy. Za to wydatki będą wyższe o 9 proc. i wynosić będą 242,6 zł.

Największe będą wydatki na oświatę — aż 42 proc. budżetu. 13 proc. pochłonie pomoc społeczna, 11 proc. bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa, a blisko 10 proc. transport i łączność.

Wydatki inwestycyjne, na które zarezerwowano 27,6 mln zł, dotyczyć będą kontynuacji budowy obwodnicy zachodniej, adaptacji budynku koszarowego przy ul. Poznańskiej na mieszkania komunalne i budowy sal gimnastycznych w trzech legnickich szkołach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Szydłowska-Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Legnica dostanie deficytowy budżet