Czytasz dzięki

Lego dla dorosłych

opublikowano: 06-07-2020, 22:00

Grupa Lego wraz z partnerami wprowadza nową serię — Lego Art.

Produkt przeznaczony jest dla dorosłych pasjonatów popkultury i klocków. Już za chwilę miłośnicy Warhola, Marilyn Monroe, Beatlesów czy kultowych postaci z komiksów Marvela i „Gwiezdnych wojen” będą mogli stworzyć portrety swoich idoli z najsłynniejszych klocków świata. Lego przygotowało coś specjalnie dla… byłych dzieci.

Zestawy są dwuwymiarowe, składają się z podstawy stanowiącej bazę i małych płytek. Seria art składa się z kilku zestawów. Andy Warhol’s Marilyn Monroe — pozwala odtworzyć słynne dzieło Andy’ego Warhola z 1967 r. przedstawiające aktorkę lub stworzyć je w jednej z trzech dostępnych gam kolorystycznych. Dzięki zestawowi The Beatles w domach może zagościć portret ulubionego członka zespołu: Johna Lennona, sir Paula McCartneya, George’a Harrisona czy sir Ringo Starra (z każdego zestawu można stworzyć wizerunek jednego z nich). W pudełku Marvel Studios Iron Man czekają trzej superbohaterowie (każdy w osobnym zestawie): Mark III, Hulkbuster Mark I czy Mark LXXXV.

Star Wars The Sith natomiast to portrety złoczyńców z odległej galaktyki. Można wybrać wizerunek Dartha Vadera, Dartha Maula, Kylo Rena. Do każdego zestawu dołączona jest ścieżka dźwiękowa. Oprócz muzyki zawiera anegdoty na temat twórców „Iron Mana” i „Gwiezdnych wojen” oraz związane z Andym Warholem i Beatlesami. Zestawy serii Lego Art wejdą do sprzedaży 1 sierpnia. Cena jednego to prawie 550 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane