Leki: producenci obawiają się UE

Mira Wszelaka
opublikowano: 14-11-2002, 00:00

Do końca listopada polski rząd ma czas, aby przedstawić Komisji Europejskiej uzupełnioną listę medykamentów, które miałyby korzystać z okresu przejściowego do 2008 r. na ponowną rejestrację.

— W negocjacjach z UE popełniono błąd. Polska zobowiązała się do wycofania się z możliwości rejestracji leków do dnia akcesji (zgłoszenia do rejestracji należałoby dokonać najpóźniej w połowie 2003 r.). Rząd przedstawił listę leków, które byłyby objęte okresem przejściowym. Od tego czasu firmy rozpoczęły procedurę rejestracji lub mają zamiar to zrobić w najbliższym czasie, ale ich produkty nie znalazły się w przygotowanym zestawieniu. Dlatego zamiast listy postulujemy określenie daty granicznej, czyli połowy 2003 r. —mówi Cezary Śledziewski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leki: producenci obawiają się UE