Czytasz dzięki

Lekki spadek kontraktów na indeksy Wall Street

opublikowano: 21-05-2020, 13:53

Zapowiada się spadkowy początek sesji na rynku kasowym na Wall Street. Taki scenariusz sugeruje przecena kontraktów terminowych na indeksy, choć zauważyć można próby odreagowania.

Sytuacja może ulec zmianie po publikacji najnowszych danych z rynku pracy o liczbie tzw. nowych bezrobotnych. 

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Ekonomiści oczekują, że szczyt wzrostu bezrobocia w Stanach Zjednoczonych został już osiągnięty i spodziewają się, że w minionym tygodniu przybyło „jedynie” 2,4 mln nowych bezrobotnych. Trzy, cztery tygodnie wcześniej liczba ta oscylowała na poziomie powyżej 5 mln.

Na razie jednak na rynku futures dominują słabsze nastroje, a nerwowość podgrzewana jest przez wzrost napięcia między USA a Chinami oraz obawami o tempo odzysku w gospodarce po okresie lockdownu.

W środę przez amerykański Senat przeszła ustawa, która może uniemożliwić niektórym chińskim firmom notowanie na giełdach w USA. Prezydent Donald Oliwy do ognia dolewa prezydent Trump, który na Twitterze krytykuje kierownictwo swojego chińskiego odpowiednika na kilka dni przed największym chińskim zebraniem politycznym w tym roku. 

Wśród informacji jakie są istotne dla decyzji inwestycyjnych należy wymienić spadek rentowności amerykańskich obligacji, spadek notowań złota oraz zwyżkę wyceny ropy. 

Około godziny 13:50 polskiego czasu kontrakty na DJ IA spadały o 0,36 proc. Futures na S&P500 zniżkowały o 0,37 proc. zaś na Nasdaq traciły 0,27 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane