Lekkie cofnięcie na Wall Street

opublikowano: 02-04-2019, 22:08

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach nie miała już tak optymistycznego przebiegu jak poprzednia. Część indeksów poddawała się korekcie po trzysesyjnej zwyżce. Na finiszu jednak, jedynie indeks blue chipów notował przecenę.

Pogorszenie nastrojów w dużej mierze było reakcją inwestorów na ostrzeżenie ze strony sieci drogeryjnej Walgreen Boots odnośnie zysków. Negatywne przełożenie na przebieg notowań miał też słaby odczyt dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku. W lutym w ujęciu ogółem spadły o 1,6 proc. podczas gdy ekonomiści oczekiwali co prawda zniżki, ale w mniejszej skali (o 1,2 proc.). To kolejny element układanki wskazujący na pogorszenie koniunktury w największej gospodarce świata, sugerujący dłuższą przerwę w zaostrzaniu polityki monetarnej przez Fed.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Spadało siedem z 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniej spośród nich traciła branża produktów konsumenckich. Wpływ na to miała silna przecena kursu akcji wspomnianej wcześniej spółki Walgreen Boots Alliance, która traciła momentami o ponad 12 proc. Taniały również udziały innych sieci aptekarskich takich jak CVS Health czy McKesson i AmerisourceBergen.

Na zamknięciu sesji wskaźnik Dow Jones IA tracił 0,30 proc. Indeks S&P500 odnotowywał zerową zmianę procentową, choc w punktach zaliczył wzrost o 0,05 pkt. Z kolei technologiczny Nasdaq drożał o 0,25 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu