Lekkie trzęsienie ziemi w TP

MEW
opublikowano: 26-09-2008, 00:00

Telekomunikacja Polska po raz drugi w tym roku zmienia część zarządu.

Telekomunikacja Polska po raz drugi w tym roku zmienia część zarządu.

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej powołała wczoraj Ireneusza Piecucha na członka zarządu TP ds. strategii korporacyjnej i rozwoju biznesu oraz Piotra Muszyńskiego na członka zarządu TP ds. operacyjnych. Jak podkreśla TP w komunikacie, zmiany przeprowadzono na wniosek prezesa TP Macieja Wituckiego. Równolegle, rada nadzorcza Wirtualnej Polski odwołała Jacka Murawskiego z funkcji prezesa Wirtualnej Polski (wcześniej wieloletniego wiceprezesa do spraw finansowych PTK Centertel) i powołała na to stanowisko Grzegorza Tomasiaka. Kontrolujący TP France Telecom wymienił też jednego z członków rady nadzorczej TP - Olivier Faure zastąpił Michela Monzaniego.

— Jestem pewien, że zaproponowane przeze mnie wzmocnienie zarządu pozwoli osiągnąć cele wytyczone w naszej strategii, przyczyni się do jasnego podziału odpowiedzialności i polepszenia współpracy między strukturami i firmami grupy TP – powiedział prezes Maciej Witucki.

44-letni Ireneusz Piecuch pracuje w TP od 2006 r. (od maja 2008 r. był sekretarzem generalnym telekomu). 45-letni Piotr Muszyński jest w TP od 2001 r., a 43-letni Grzegorz Tomasiak — od 2007 r.

To już druga poważna zmiana w tym roku w zarządzie TP. W styczniu jednocześnie z pracy zrezygnowały trzy osoby – Benoit Merel, Iwona Kossmann i Pierrick Hamon. Tylko dyrektor finansowy znalazł od razu następcę w postaci Rolanda Dubois. Richard Shearer, odpowiedzialny za rynek masowy, zastąpił Iwonę Kossmann dopiero w kwietniu. Co ciekawe, w zarządzie telekomunikacyjnej spółki wciąż nie ma osoby odpowiedzialnej za sprawy techniczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu