Lekkie umocnienie złotego

Polska Agencja Prasowa SA
08-07-2005, 18:20

Piątek przyniósł lekkie umocnienie złotego. Za euro w piątek po południu płacono 4,0665 zł, a za dolara 3,40 zł. Rynek w nadchodzącym tygodniu czekać będzie na informacje Głównego Urzędu Statystycznego o inflacji. GUS poda je w czwartek po południu. Analitycy spodziewają się spadku inflacji do 1,3-1,5 proc.

Piątek przyniósł lekkie umocnienie złotego. Za euro w piątek po południu płacono 4,0665 zł, a za dolara 3,40 zł. Rynek w nadchodzącym tygodniu czekać będzie na informacje Głównego Urzędu Statystycznego o inflacji. GUS poda je w czwartek po południu. Analitycy spodziewają się spadku inflacji do 1,3-1,5 proc.

"Kluczowa tutaj jest inflacja. Sądzę, że złoty powinien pozostać stabilny i poruszać się w przedziale 4,05-4,10 zł za euro" - powiedział analityk TMS Jacek Malinowski.

Rynek spodziewa się, że w dniach poprzedzających dane inflacyjne, ważne dla złotego będzie zachowanie eurodolara;  tutaj spodziewany jest spadek USD wobec euro po słabych danych z rynku pracy.

W piątek na rynku międzybankowym za euro płacono 1,1930.

Amerykański Departament Pracy podał w piątek, że stopa bezrobocia w USA w czerwcu spadła do 5,0 proc. z 5,1 proc. w maju wobec oczekiwanych 5,1 proc. Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 146 tys., a w maju wzrosła po korekcie o 104 tys. Analitycy spodziewali się wzrostu liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 200 tys.

"Osłabienie dolara może przynieść osłabienie dolara do złotego" - powiedział Malinowski.

W piątek dochodowość obligacji dwuletnich wynosiła 4,47 proc., pięcioletnich 4,61 proc., natomiast dziesięcioletnich 4,66 proc.

Resort finansów w poniedziałek poda ostateczną wartość podaży obligacji 10-letnich na środowy przetarg. Wcześniej MF podawało, że podaż obligacji 10-letnich zamknie się w przedziale 1,5-2,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Lekkie umocnienie złotego