Lekkie uspokojenie na złocie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 22-11-2021, 07:05
aktualizacja: 29-11-2021, 07:05

Poranna poniedziałkowa sesja na rynku złota stoi pod znakiem lekkiej stabilizacji notowań. Obawy związane z ryzykiem jakie niesie odkrycie nowego wariantu koronawirusa, nazwanego Omikron zostały nieco zdewaluowane oczekiwaniami związanymi z kolejnymi krokami ze strony Fed w obliczu nowego zagrożenia, donosi Reuters.

fot. David Gray/Bloomberg

Spot na złoto zachowują się dosyć spokojnie, oscylując wokół poziomu 1792,40 USD za uncję. Z kolei kontrakty terminowe na złoto wzmocniły się o 0,4 proc. do 1792,6 USD za uncję na giełdzie Comex.

Zdaniem części analityków, nowy wariant koronawirusa, który został nazwany Omikron, może – jeśli potwierdzą się spekulacje o jego szybszym przenoszeniu się – skłonić Fed do zmiany stanowiska odnośnie ograniczenia stymulacji gospodarki i podwyżek stóp. A to dla złota oznacza pozytywny sygnał, w efekcie czego jego kwotowania mogą przekroczyć pułap 1830 USD/u.

Fizyczny popyt na złoto wzrósł w zeszłym tygodniu w głównych azjatyckich centrach handlowych, a dealerzy w Indiach przygotowują się na prawdopodobny wzrost zakupów wraz z rozpędzaniem się sezonu ślubów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane