Lektury nie tylko na wakacje

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 29-06-2015, 00:00

Specjalistka poleca

Ksiązki poleca: JOANNA KALKSTEIN - założycielka i prezes Centrum Szkoleniowego Kalkstein

NANCY ADLER

Leading Beautifully – The Creative Economy and Beyond, 2012

Nancy Adler podaje studia przypadków, które ilustrują bliską relację między przywództwem i sztuką oraz zasadność ciągłego doskonalenia zdolności twórczego i inspirującego oddziaływania na jednostki i zespoły.

JOHN BALDONI

Moxie – The Secrets of Bold And Gutsy Leadership, 2015

Moxie to podręcznik współczesnego menedżera: aktywuj to, co masz do zaoferowania światu, otaczaj się ludźmi konstruktywnymi, dziel się swoimi osiągnięciami, inspiruj postawą proaktywną, emanuj energią i optymizmem, zawsze szukaj konstruktywnych rozwiązań.

PAWEŁ FORTUNA

Pozytywna psychologia porażki: Jak z cytryn zrobić lemoniadę, 2012

Życie bez porażek nie jest możliwe. Rzecz w tym, jak do nich podchodzimy, jakie wyciągamy z nich wnioski, jak szybko potrafimy się otrząsnąć, by znów emanować energią.

TONY HSIEH

Delivering Happiness – A Path to Profits, Passion and Purpose, 2010

Kiedyś utopijna wizja miejsca pracy jako organizacji szczęśliwej – tutaj praktyczne i bardzo realne studium przypadku takiej organizacji jako sposobu na dynamiczny rozwój i pokaźne zyski.

JOHN KOTTER

Leading Change, 2012

Zmiana to wielka szansa na przetrwanie i rozwój pod warunkiem, że będzie mądrze i skutecznie wprowadzana. Autor dzieli się wynikami badań nad wdrażaniem zmian w setkach firm na całym świecie.

SŁAWOMIR LACHOWSKI

Od wartości do działania – Przywództwo w czasach przełomowych, 2013

Skuteczni liderzy angażują, motywują i inspirują, dając przykład własną postawą i konsekwencją podejmowanych działań. Lachowski opowiada o tym, jak model przywództwa opartego na wartościach można i należy wdrażać w polskich realiach rynkowych.

JACEK SANTORSKI

Meta Skrypt Lidera, 2014

Jak być kimś w dekadzie deficytu autorytetów przywództwa? Jak zmieniają się polskie firmy, odchodząc od „kultury dyktatury” w stronę „demokratury”, otwartości, odpowiedzialności i zaangażowania.

SIMON SINEK

Start with WHY – How Great Leaders InspireEveryone To Take Action, 2009

Autor analizuje przypadki znanych liderów świata biznesu i polityki i udowadnia, że kluczem do sukcesu jest zdefiniowanie wspólnego celu i zbudowanie wokół niego synergii zespołu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy