Lena Bretes nowym szefem Wiadomości TVP

09-04-2004, 08:46

Lena Bretes, była szefowa "Kuriera" w regionalnej Trójce, od dziś kieruje redakcją „Wiadomości”. W czwartek nominował ją Ryszard Pacławski, członek zarządu TVP ds. programowych.

Bretes została p.o. kierownika redakcji „Wiadomości”. Zastąpiła na stanowisku Piotra Sławińskiego, który objął tę funkcję za czasów prezesury Roberta Kwiatkowskiego. Pacławski powiedział, że Sławińskiemu nie wręczono wypowiedzenia, gdyż pozostanie on w TVP, ale nie na stanowisku dyrektorskim.

- Lena Bretes ma 33 lata, a zatem jest młoda, wykształcona, energiczna, a jednocześnie ma duże doświadczenie – wyjaśnił powody powołania Bretes na stanowisko p.o. szefa "Wiadomości" Pacławski.

Wiceprezes zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora telewizyjnej Jedynki. Zgodnie z harmonogramem, konkurs ma być rozstrzygnięty w połowie maja. Dopiero wówczas Lena Bretes będzie mogła z p.o. szefa "Wiadomości" stać się pełnoprawnym szefem redakcji. Obecnemu szefowi telewizyjnej jedynki Sławomirowi Zielińskiemu kończy się kontrakt 5 maja.

– Teoretycznie nowy szef Jedynki może nie chcieć pracować z Leną Bretes, choć nie zakładam takiej możliwości – mówi Pacławski.

Nominacja Leny Bretes kończy prawie dwumiesięczny okres poszukiwania przez zarząd TVP nowego szefa „Wiadomości” O tej posadzie rozmawiano m.in. z Kamilem Durczokiem, Marcinem Zimochem, Grzegorzem Kozakiem i Andrzejem Turskim.

Bretes pochodzi z Poznania, jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W latach 1993-1996 pracowała jako dziennikarz RMI FM, krótko pracowała także w poznańskiej Esce, potem była przez dwa lata redaktorem naczelnym RMI FM. W 1998 r. Bretes została szefową programu "Teleskop" w poznańskim oddziale TVP. W 2002 r. objęła stanowisko kierownika redakcji "Kuriera" w regionalnej Trójce, od połowy 2003 r. Bretes była jednym z wydawców głównego wydania "Wiadomości".

DA (PAP, PRESSERWIS)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lena Bretes nowym szefem Wiadomości TVP