Lentex ponownie w sporze

GRA
opublikowano: 03-08-2010, 00:00

Producent włóknin i wykładzin PCV znów ma problem ze związkami. W niedogodnym momencie.

Producent włóknin i wykładzin PCV znów ma problem ze związkami. W niedogodnym momencie.

Związki zawodowe Lenteksu postanowiły odwiesić spór zbiorowy i znów zażądać podwyżek.

— Według mojej oceny jest to działanie na szkodę spółki — komentuje prezes Eryk Karski.

Podkreśla, że przed odwieszeniem sporu związki nawet nie próbowały skontaktować się z zarządem. Na dodatek wybrały dzień, w którym zarząd miał spotkanie negocjacyjne w Ministerstwie Skarbu Państwa, dotyczące prywatyzacji Gamratu.

— Dlatego uważam, że prawdziwym powodem sporu niekoniecznie jest chęć otrzymania podwyżek. Obawiam się, że inspiracją może być np. nasza konkurencja — przyznaje Eryk Karski.

Przedstawiciele związków odmówili komentarza.

Związki wszczęły spór na początku czerwca. Domagały się 350 zł podwyżki dla każdego z 540 pracowników, co przekładałoby się na dodatkowy miesięczny koszt wysokości 189 tys. zł. Pod koniec czerwca strony postanowiły zawiesić broń.

— Zgodziliśmy się na określone podwyżki [firma nie ujawnia ich poziomu — red.]. Związki zaakceptowały to rozwiązanie. A teraz nagle zmieniły zdanie — żali się Eryk Karski.

Dlatego nie widzi na razie sensu dalszych negocjacji i zamierza podpisać tzw. protokół rozbieżności. Spór ze związkami przypada na niedogodny dla Lenteksu moment. Spółka od kilku tygodni ma bowiem wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji Gamratu, który zajmuje się produkcją plastikowych rur. Rozmowy ze skarbem państwa powinny się zakończyć do 11 sierpnia.

— Klimat naszych rozmów jest konstruktywny i nie wpływa na niego spór ze związkami. Myślę, że dotrzymamy terminu — uważa Eryk Karski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lentex ponownie w sporze