Lenwit może upaść 18 kwietnia

Marek Loos
opublikowano: 13-04-2001, 00:00

Lenwit może upaść 18 kwietnia

Na 18 kwietnia Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Kaliszu przesunął rozpatrzenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Lenwit w Witaszycach koło Jarocina, producenta płyt wiórowych. Pierwotnie wniosek miał zostać rozpatrzony 11 kwietnia.

Zdaniem Michała Koppe, likwidatora spółki, tylko ogłoszenie jej upadłości może uratować trzy firmy zależne Lenwitu (Lenwit-Fornir, Lenwit-Płyta i Lenkraj).

Spółka Lenwit w Witaszycach powstała w 1996 roku z przekształconego przedsiębiorstwa państwowego. Było ono nastawione przede wszystkim na produkcję lnu do dalszego przerobu na materiały tekstylne. Państwowa firma nie mogła się utrzymać w sytuacji kryzysu, który dotknął cały światowy przemysł lniarski w połowie lat 90. Firma zrezygnowała z tego typu produkcji i zaczęła wytwarzać głównie płyty wiórowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lenwit może upaść 18 kwietnia