Lepiej jeść małą łyżeczką

MIB
opublikowano: 26-10-2006, 00:00

Krzysztof Adamek

prezes LCS Logistics

Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim i zarządzanie przedsiębiorstwem. Pracę zawodową rozpoczął w 1995 r. w krakowskiej spółce Render jako agent celny odpowiedzialny za prowadzenie biura i pozyskiwanie klientów. W latach 1997-2000 pracował dla Kuehne und Nagel i Schenkera. Pierwszym owocem jego zawodowych ambicji była firma Castor Systems, którą założył w 2000 r. Rok później utworzył kolejną spółkę — LCS Logistcs. W 2004 r., pełniąc jednocześnie funkcję prezesa zarządów Castor Systems i LCS Logistics, objął stanowisko prezesa spółki Loginet.

Uzasadnienie kandydatury

Spółka Castor Systems, pierwsze „logistyczne dziecko” Krzysztofa Adamka, zajmująca się obsługą celną podmiotów gospodarczych, otrzymywała od klientów pytania o inne usługi logistyczne. Efektem było utworzenie kolejnej firmy — LCS Logistics, która zaczęła oferować usługi transportu międzynarodowego, potem krajowego, by wreszcie stać się dojrzałym operatorem logistycznym. W trzecim roku działalności osiągnęła wskaźniki rentowności znacznie przewyższające średnią dla branży logistycznej, i to przy rosnących co roku nakładach inwestycyjnych. Inwestycje w LCS Logistics to przede wszystkim stałe ulepszanie rozwiązań lT — m.in. implementacja zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP ll, który obejmie całość działalności spółki. Nad rozwojem firmy czuwał Krzysztof Adamek, który w relacjach z partnerami biznesowymi trzyma się zasady, że lepiej jeść małą łyżeczką. Dzięki temu LCS Logistic zdobyła ugruntowaną pozycję w branżach wymagających zaawansowanej obsługi — zwłaszcza w tytoniowej, gdzie ze względu na wartość towaru priorytetowym parametrem usługi jest jej jakość i terminowość dostawy. W 2004 r. LCS Logistics zdecydował się na zawiązanie w Żytomierzu spółki córki — LCS Logistics Ukraina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu