Lepiej nie czekać

JAROSŁAW JAWORSKI
opublikowano: 29-06-2012, 00:00

Z zadowoleniem obserwuję zainteresowanie, jakim cieszy się kolejna edycja rankingu „Gazele Biznesu”. Zgłoszenia są przyjmowane dopiero od 11 czerwca, a liczba firm, które dzwonią i rejestrują swoje kandydatury, jest naprawdę pokaźna. W imieniu autora rankingu, który co roku przygotowuje to prestiżowe zestawienie, chcę zachęcić do udziału w nim wszystkich małych i średnich przedsiębiorców i przypomnieć, że tylko zgłoszenie firmy przez formularz gwarantuje, że na pewno jej kandydatura zostanie poddana weryfikacji.

W bieżącej edycji analizujemy wyniki firm uzyskane w latach 2009-11. Mamy nadzieję, że do rankingu powróci w tym roku większość przedsiębiorstw, które ze względu na spadki obrotów w kryzysowym 2009 r. nie znalazły się w zestawieniach z dwóch ostatnich lat. Rok 2010 był dla wielu z nich okresem odbicia i powrotu do rosnących obrotów. Polscy przedsiębiorcy udowodnili, że w niepewnej sytuacji gospodarczej podejmują właściwe decyzje, dzięki którym udaje im się zminimalizować negatywne wpływy zewnętrzne i wypracować dobre wyniki finansowe.

Przed Coface po raz kolejny trudne zadanie, aby znaleźć, zachęcić i zweryfikować jak największą grupę tych przedsiębiorstw, które przechodząc przez spowolnienie gospodarcze, nie przestały się rozwijać, a dodatkowo prowadzą swój biznes w sposób przejrzysty. Jeszcze raz zachęcamy więc do zgłaszania swoich kandydatur i przekazywania wyników. Coface jak zawsze dołoży wszelkich starań, aby lista rankingowa była nie mniej bogata od poprzedniego zestawienia „Gazel Biznesu”.

JAROSŁAW JAWORSKI

prezes Coface Poland

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAROSŁAW JAWORSKI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu