Lepper: Lepiej, żeby powstał rząd większościowy

Polska Agencja Prasowa SA
06-04-2006, 20:13

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że po odrzuceniu wniosku PiS o samorozwiązanie Sejmu "lepiej będzie jeśli powstanie rząd większościowy". Zdaniem Leppera, jeśli nie powstanie rząd większościowy, to  albo obecny rząd poda się do dymisji, albo PO zgłosi konstruktywne wotum nieufności i tak "zorganizuje Sejm, że to ona będzie mogła rządzić".

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że po odrzuceniu wniosku PiS o samorozwiązanie Sejmu "lepiej będzie jeśli powstanie rząd większościowy". Zdaniem Leppera, jeśli nie powstanie rząd większościowy, to  albo obecny rząd poda się do dymisji, albo PO zgłosi konstruktywne wotum nieufności i tak "zorganizuje Sejm, że to ona będzie mogła rządzić".

Lepper powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w ewentualnej koalicji "musi być pełne partnerstwo". Jak dodał, "Samoobrona nie ma zamiaru wchodzić do koalicji mniejszościowej". "Jeżeli PiS przedstawi, że ma tylu posłów, że wejście Samoobrony spowoduje, że będzie większość to do koalicji takiej wchodzimy" - podkreślił.

Jak powiedział przewodniczący Samoobrony, obecnie ruch należy do PiS, "a PiS może sobie wybrać każdego w tym Sejmie, nawet SLD, jeśli w Wielkim Tygodniu wybaczą sobie wszystkie grzechy".

Pytany, czy czeka na telefon od Jarosława Kaczyńskiego w sprawie koalicji, Lepper odpowiedział, że "on na pewno nie będzie pisał listu" do prezesa PiS. Podkreślił, że na razie nie ma żadnej propozycji ze strony PiS. "Nic mi o tym nie wiadomo" - dodał.

Lepper zapewnił również, że na razie nie przygotowuje "gabinetu cieni". "Jeżeli będą poważne rozmowy, to będziemy przedstawiać poważne nazwiska, ale najpierw program, a później stanowiska" - oświadczył przewodniczący Samoobrony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: Lepiej, żeby powstał rząd większościowy