Lepper: Nie mam nic przeciwko udziałowi LPR w rządzie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-05-2006, 10:16

Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie ma nic przeciwko temu, żeby LPR weszła do koalicji rządowej. "Zawsze byłem zwolennikiem tego, by LPR była w koalicji". Dodał, że nie wie, czy szef Ligi będzie wicepremierem.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie ma nic przeciwko temu, żeby LPR weszła do koalicji rządowej. "Zawsze byłem zwolennikiem tego, by LPR była w koalicji". Dodał, że nie wie, czy szef Ligi będzie wicepremierem.

"Jest posłem tak samo jak ja" - powiedział tylko, pytany, czy Giertych powinien zostać wicepremierem. Informację, że rozważane jest stanowisko wicepremiera dla Giertycha, potwierdził w piątek wicemarszałek Sejmu z LPR Marek Kotlinowski.

Lepper powiedział, że Samoobrona nie walczyła o stanowiska, tylko o to, żeby w Sejmie była stabilna większość i żeby był rząd większościowy.

Na pytanie, jak ocenia sytuację w której Liga jako mniejszy klub sejmowy miałaby w rządzie dwa resorty - jak podawały nieoficjalnie media - a Samoobrona tylko o jeden więcej, Lepper odpowiedział: "Jest to trochę za mało, ale nie będziemy stawiać sprawy tak, że albo jeszcze jeden resort, albo nie ma rządu".

"Jest taki układ, jaki jest w Sejmie. I naprawdę nie możemy pozwolić sobie na wcześniejsze wybory. Przynajmniej w tej chwili" - zaznaczył.

Z Sejmu Lepper udał się do Kancelarii Premiera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane