Lepper: Samoobrona chce uczestnictwa w koalicji rządowej

Polska Agencja Prasowa SA
17-01-2006, 18:08

Szef Samoobrony Andrzej Lepper poinformował w przesłanym we wtorek z Pekinu oświadczeniu, że jego partia jednoznacznie deklaruje wolę współuczestnictwa w koalicji rządowej, tworzonej z udziałem PSL lub LPR.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper poinformował w przesłanym we wtorek z Pekinu oświadczeniu, że jego partia jednoznacznie deklaruje wolę współuczestnictwa w koalicji rządowej, tworzonej z udziałem PSL lub LPR.

    "Biorąc pod uwagę zbieżność programów prezentowanych w kampanii wyborczej, najlepszym rozwiązaniem dla Polski będzie rząd wyłoniony wspólnie przez PiS, Samoobronę, LPR i PSL" - podkreślił Lepper.

    W umowie koalicyjnej - jak dodał - Samoobrona będzie się domagać gwarancji:

- pełnej realizacji budżetu w części wydatków na cele socjalne, wspomaganie rozwoju rolnictwa, wykorzystanie środków z UE oraz rozwój małej i średniej przedsiębiorczości;

- określenia i dotrzymania terminu wycofania wojsk polskich z Iraku;

- dokonania analizy Traktatu Akcesyjnego z UE i podjęcia działań na rzecz zwiększenia kwot produkcyjnych w rolnictwie i przemyśle oraz poprawy warunków konkurencyjności;

- poparcia projektów ustaw składanych przez Samoobronę i zmierzających do realizacji społeczno-gospodarczego programu tej partii.

    W środę w Sejmie mają rozpocząć się rozmowy zespołów negocjacyjnych PiS z Samoobroną i PSL w sprawie utworzenia koalicji rządowej.

    Delegacja Samoobrony z jej szefem, wicemarszałkiem Sejmu Andrzejem Lepperem przebywa w Chinach od poniedziałku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Lepper: Samoobrona chce uczestnictwa w koalicji rządowej