Lepper: Samoobrona jest gotowa współrządzić z PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-10-2005, 12:32

Samoobrona chce współrządzić z PiS. Andrzej Lepper powiedział w czwartek dziennikarzom, że jeśli nie dojdzie do koalicji PiS-PO, jego ugrupowanie jest gotowe "wziąć współodpowiedzialność za kraj, ale na zasadach współrządzenia".

Samoobrona chce współrządzić z PiS. Andrzej Lepper powiedział w czwartek dziennikarzom, że jeśli nie dojdzie do koalicji PiS-PO, jego ugrupowanie jest gotowe "wziąć współodpowiedzialność za kraj, ale na zasadach współrządzenia".

Lider Samoobrony przyznał, że nie było żadnych rozmów z PiS na ten temat, ale podkreślił, że jego partię interesuje "gospodarka, sfera socjalna i rolnictwo". Dodał, że Samoobrona "ma ludzi, którzy są w stanie wziąć odpowiedzialność za pewne resorty".

Lepper ocenił, że program PiS i Samoobrony jest w 70 proc. zbieżny. Podkreślił, że jeśli Samoobrona miałaby poprzeć rząd mniejszościowy, to "musi być zgoda programowa".

Według Leppera, nie ma żadnej szansy, "by połączyć liberałów i socjalistów". Przypomniał, że już po wyborach parlamentarnych mówił, że alternatywą dla koalicji PiS-PO jest koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Samoobroną, LPR i PSL.

"Ja marzę o tym, żeby rządzić Polską" - podkreślił Lepper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane