Lepper zapowiada blokady przejść granicznych

opublikowano: 20-03-2003, 14:33

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział w czwartek, że Samoobrona zamierza zablokować kilkunaście przejść granicznych. W czasie gdy to mówił, że członkowie partii blokowali przejścia m.in. w Świecku i Boguszowicach.

Lepper tłumaczył, że do akcji blokowania przejść doszło ‘ze względu na to, że rozmowy z tym rządem są rozmowami o niczym’.

Wśród przejść, które mają być blokowane, Lepper wymienił m.in. Kołbaskowo, Zgorzelec, Kudowę Zdrój, Cieszyn, Medykę, Głubczyce, Chyżne i Terespol. Zapowiedział, że protestujący ‘nie dadzą się zastraszyć, a protest na granicy będzie trwać tak długo, aż rząd nie załatwi spraw. Nawet jeżeli dzisiaj protestujący zostaną zepchnięci’.

Lepper zadeklarował, że jego partia nigdy nie poprze rządu Leszka Millera. Nie wykluczył jednak, że ugrupowanie będzie popierać w Sejmie ustawy proponowane przez inne partie, pod warunkiem, że będą one służyć Polsce i Polakom.

Wśród żądań Samooobrony Lepper wymienił m.in. zmianę polityki finansowej państwa, nowelizację ustawy o NBP, likwidację Rady Polityki Pieniężnej, wprowadzenie minimum socjalnego oraz wprowadzenie w rolnictwie opłacalnych cen towarów i zagwarantowanie ich zbytu.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Lepper zapowiada blokady przejść granicznych