Lepsi niż Węgrzy, gorsi niż Czesi

Agnieszka Jabłońska
opublikowano: 18-01-2010, 09:29

Czy uwierzycie, że nasze firmy logistyczne są punktualne? Mamy niezbity dowód. Polska awansowała na 30. miejsce w rankingu Banku Światowego, który klasyfikuje państwa pod względem jakości i organizacji logistyki.

Polska awansowała na 30. miejsce w rankingu Banku Światowego, który klasyfikuje państwa pod względem jakości i organizacji logistyki. To skok o dziesięć miejsc w porównaniu z pierwszą edycją rankingu z 2007 r.
- Ranking stanowi ewa-luację odczuć najważniejszych partnerów handlowych państw. Ponieważ oceny pochodzą z zewnątrz, są tym bardziej wiarygodne - twierdzi Monica Alina Mustra, specjalistka Banku Światowego, jedna z autorów raportu.
W tym roku Polska zdystansowała Portugalię, Grecję i Węgry, które przed trzema laty wyprzedzały nas o kilka miejsc. Polska wyprzedziła też wszystkie państwa bałtyckie. Najgorzej z krajów Unii Europejskiej wypadła Malta, plasująca się na 64. pozycji. Daleko za nami (dopiero na 102. miejscu) znalazł się nasz partner w organizacji EURO 2012 - Ukraina. Większy awans (o 12 miejsc) odnotowały jednak Czechy, które wciąż są lepiej zorganizowane niż Polska.
Uczymy się

Nasz rynek logistyczny konsekwentnie się rozwija.
Nasz rynek logistyczny konsekwentnie się rozwija.
None
None

Czemu zawdzięczamy awans?
- Nasz rynek logistyczny konsekwentnie się rozwija pod wpływem wielu czynników. Najważniejsze z nich to położenie i połączenie z Unią Europejską, wejście do stre- fy Schengen, inwestycje in- frastrukturalne. Dodatkowo na polskim rynku są obecni najwięksi światowi gracze, którzy wprowadzają międzynarodowe standardy i innowacyjne rozwiązania oraz zatrudniają wysokiej klasy specjalistów - mówi Tomasz Buraś, prezes DHL Express.

Wyniki Polski wg poszczególnych kryteriów
2.
Czas dostarczenia przesyłki...
34.
sprawność służby celnej
36.
jakość i kompetencja
krajowych podmiotów z branży
43.
infrastruktura

Więcej - w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Polecane