Lepsze dane zrównoważyły doniesienia z Ukrainy

Marek WierciszewskiMarek Wierciszewski
opublikowano: 2014-03-07 16:55

Sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od stabilizacji, po tym jak inwestorów pozytywnie zaskoczyły dane z amerykańskiego rynku pracy.

Po ponad godzinie handlu S&P500 zyskuje 0,1 proc., Dow Jones rośnie o 0,4 proc., a Nasdaq traci 0,3 proc. Jak wskazuje rządowy raport z rynku pracy, w lutym w sektorze pozarolniczym przybyło 175 tys. etatów, podczas gdy inwestorzy spodziewali się, że ta liczba nie przekroczy 150 tys.

- To oczywiście dobra wiadomość, a to sugeruje, że gospodarka jest na dobrej drodze i wesprze tych, którzy twierdzą, że spowolnienie jest przejściowe – komentował dla Bloomberga Alan Gayle, starszy strateg towarzystwa RidgeWorth Capital Management.

Z radarów inwestorów nie schodzi kwestia Krymu. Rząd w Kijowie zapowiedział dzisiaj, że nie uzna wyników referendum w sprawie przyłączenia półwyspu do Rosji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None