Lepsze nastroje przed sesją w USA

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-04-2022, 13:49

Po mieszanym zakończeniu środowej sesji na amerykańskich giełdach dzisiaj znów dominują dobre nastroje, na co wskazuje rosnąca wycena kontraktów terminowych.

fot. Bloomberg

Nastroje poprawiły się po tym jak Meta Platforms (dawniej Facebook) pozytywnie zaskoczył wynikami kwartalnymi, co wsparło oczekiwania względem sektora technologicznego.

Dzisiaj na parkiet trafią ważne dane z obszaru makroekonomii. Chodzi przede wszystkim o wstępny odczyt dotyczący wzrostu PKB w I kw. br. oraz o sytuacji na rynku pracy w kontekście tzw. nowych bezrobotnych.

W przypadku PKB oczekuje się zaledwie 1,1 proc. dynamiki zwyżki wobec 6,9-proc. rok wcześniej.

Z kolei prognozowana liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych ma spaść o 4 tys. do 180 tys.

W przedsesyjnym handlu mocno drożeją papiery Meta. Aprecjacja momentami przekracza 17 proc. Właścicielowi popularnego portalu społecznościowego udało się w minionym kwartale zdynamizować wzrost liczby użytkowników więcej niż oczekiwał rynek.

W górę idzie też wycena akcji Qualcomm. Gigant segmentu chipów i urządzeń telekomunikacyjnych zaprezentował prognozy finansowe zdecydowanie bardziej ambitne niż spodziewali się analitycy.

Dzisiaj swoimi „kwartałkami” pochwalą się m.in. Amazon, Apple i Twitter.

Około godziny 13:40 kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,79 proc. na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 1,47 proc. zaś na Nasdaq 100 o 2,06 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane