Leszek Czarnecki przedsiębiorcą 20-lecia

Redakcja
25-11-2009, 21:34

Przez kilka tygodni czytelnicy „Pulsu Biznesu” i pb.pl wybierali Przedsiębiorcę 20-lecia. Po podsumowaniu 15 544 ważnych głosów okazało się, że zwyciężył Leszek Czarnecki, twórca EFL i Getinu. Głosowało na niego 3300 osób. Tuż za nim Sylwester Cacek i Michał Sołowow.

W CZWARTKOWYM „PULSIE BIZNESU” LESZEK CZARNECKI PODSUMOWUJE 20 LAT W BIZNESIE. I NIE TYLKO…

10 największych biznesowych sukcesów XX – lecia według czytelników „Pulsu Biznesu” i pb.pl:

1. Leszek Czarnecki
2. Sylwester Cacek
3. Michał Sołowow
4. Jerzy Wiśniewski
5. Stanisław Ciupiński, Andrzej Walczak, Grzegorz Grzelak
6. Teresa Mokrysz
7. Maciej Adamkiewicz
8. Krzysztof Pawłowski
9. Jędrzej Wittchen
10. Roman Kluska

Zwycięzca otrzymał Wektor 20-lecia w kategorii „Sukces biznesowy” podczas środowego jubileuszu 20-lecia Konfederacji Pracodawców Polskich. Doszło do niego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Konfederacja przyznała także inne Wektory. Oto uhonorowani:

Super Wektor 20-lecia dla Tadeusza Mazowieckiego
Za osobisty wkład w wielkie dzieło transformacji ustrojowej, rozwój gospodarki rynkowej, mądrość i polityczną odpowiedzialność godne męża stanu historycznego przełomu. Za budowanie prestiżu naszego państwa na arenie międzynarodowej i drogę życiową, którą wyznaczyła długoletnia służba Polsce i Polakom.

W kategorii „Dialog Społeczny”, wektor dla Jacka Kuronia
Za stworzenie podstaw dialogu społecznego w Polsce, budowanie atmosfery szacunku i prawdziwego partnerstwa, za przekraczanie trudnych granic, historycznych podziałów, łagodzenie konfliktów oraz mozolne budowanie społeczeństwa obywatelskiego.


W kategorii „Działalność społeczna”, wektor dla Ryszard Krauzego
Za łączenie sukcesów gospodarczych z pracą na rzecz dobra publicznego, twórczy mecenat nad ojczystą kulturą, troskę o losy dziedzictwa narodowego oraz wspieranie polskiego sportu i sportowców. Za działalność charytatywną niosącą radość i uśmiech niepełnosprawnym dzieciom.

W kategorii „Instytucje Gospodarcze”, wektor dla Giełdy Papierów Wartościowych
Za znaczący udział w przemianach ekonomicznych, jakie zaszły w naszym państwie, pozycję lidera rynków kapitałowych Europy Środkowej i rozbudzenie inwestycyjnych talentów u setek tysięcy „zwykłych” Polaków, którzy znaleźli swe miejsce na giełdowym parkiecie.


W kategorii „Media”, wektor dla „Gazety Wyborczej”
Za propagowanie klarownej wizji polskiej gospodarki rynkowej, troskę o rozwój przedsiębiorczości i swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, za kształtowanie postaw i umysłów Polaków w duchu tolerancji oraz odpowiedzialności za siebie i państwo.

W kategorii „Przedsiębiorca 20-lecia”, wektor dla Jana Kulczyka
Za inicjowanie przedsięwzięć, które wyznaczały kierunek i tempo polskich przemian gospodarczych oraz stworzenie jednej z największych prywatnych grup kapitałowych w Polsce, realizującej z  rozmachem śmiałe inwestycje, restrukturyzacje i nowatorskie projekty infrastrukturalne.

Czytaj więcej o Jubileuszu 20-lecia Konfederacji Pracodawców Polskich

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Leszek Czarnecki przedsiębiorcą 20-lecia