Leszek Czarnecki startuje z LC Corp.

BT
opublikowano: 01-06-2007, 00:00

Za kilka tygodni na giełdzie powinna zadebiutować pierwsza niebankowa spółka z grupy znanego inwestora.

Za kilka tygodni na giełdzie powinna zadebiutować pierwsza niebankowa spółka z grupy znanego inwestora.

Leszek Czarnecki przygotowuje debiut giełdowy trzeciej z kontrolowanych przez siebie firm. W połowie czerwca rozpoczną się zapisy na akcje deweloperskiego LC Corp. Będzie to pierwsza niefinansowa spółka wrocławskiego biznesmena notowana na GPW.

LC Corp. specjalizuje się w inwestycjach budowlanych. Obecnie prowadzi je we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Planuje także inwestycje w Łodzi. Ogólna zaplanowana pod budowę powierzchnia to 500 tys. mkw. mieszkań, które mają być oddane do użytku w najbliższych pięciu latach.

Wartość inwestycji w Warszawie i Wrocławiu szacowana jest na ponad 800 mln EUR. Przede wszystkim będą to apartamentowce, a także luksusowe osiedla domków jednorodzinnych. 80 proc. z nich firma zamierza finansować z kredytu, resztę z pieniędzy własnych, w tym uzyskanych na GPW. Pieniądze zebrane z rynku posłużą również na sfinansowanie kolejnych zakupów gruntów, m.in. w Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Grupę interesują tylko wielkie powierzchnie, przynajmniej po kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych.

Tajemnicą pozostaje na razie wielkość pakietu akcji LC Corp., która trafi do oferty publicznej. Wiadomo tylko że będzie to dużo większe IPO niż debiutującego w środę na GPW Noble Banku, którego oferta była warta 315 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu