Lew wzywa do elastyczności w rozmowach ws. Brexitu

PAP
14-07-2016, 15:50

Amerykański minister finansów Jack Lew wezwał w czwartek Unię Europejską i brytyjskich przywódców, by podczas negocjacji ws. Brexitu byli pragmatyczni i elastyczni. Lew wypowiadał się po spotkaniu w Berlinie z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeublem.

"Wierzymy, że w najlepszym interesie Europy, Stanów Zjednoczonych i gospodarki światowej leży" takie zakończenie rozmów na linii Bruksela-Londyn, by Wielka Brytania była "silnie zintegrowana" z Unią Europejską - ocenił Lew na konferencji prasowej po spotkaniu z Schaeublem.

Jack Lew
Zobacz więcej

Jack Lew

Bloomberg

"Naszym zdaniem kluczowe jest, by negocjacje przebiegły w pragmatyczny, transparentny i łagodny sposób, a obie strony wykazały elastyczność" - dodał.

"I obyśmy mieli możliwy do przyjęcia przez obie strony i polubowny wynik" tych rozmów - wyraził nadzieję amerykański minister finansów.

Lew potwierdził również, że jeszcze w czwartek spotka się z nowym brytyjskim ministrem finansów Philipem Hammondem. Rozmowy odbywają się w ramach europejskiej podróży amerykańskiego ministra; jej celem są dyskusje na temat posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Lew wzywa do elastyczności w rozmowach ws. Brexitu