Lewiatan broni farm wiatrowych

DI
opublikowano: 05-09-2014, 00:00

Zdaniem Konfederacji nowy projekt ustawy "ogranicza zasady wsparcia inwestycji"

Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii istotnie ogranicza zasady wsparcia inwestycji w morskie farmy wiatrowe — uważają przedstawiciele Rady OZE Konfederacji Lewiatan.

Postulują więc wydłużenie terminu, w którym inwestor zobowiązany jest do uzyskania pozwolenia na budowę morskiej farmy wiatrowej z 6 do 16 lat. W obecnym brzmieniu ustawa o obszarach morskich zakłada, że pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej powinno zostać wydane w ciągu 6 lat od dnia wydania pozwolenia na wznoszenie i wykorzystywanie sztucznych wysp.

W wyjątkowych okolicznościach termin ten może zostać przedłużony maksymalnie o 2 lata. Zdaniem Rady OZE, z uwagi na złożoność inwestycji, jej innowacyjny charakter oraz przewidywany termin wejścia w życie nowego, aukcyjnego systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii (OZE), dotrzymanie tego terminu jest niemożliwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu