Lewiatan: tymczasowi na dwa lata

IWA
opublikowano: 10-04-2012, 00:00

PRACA

Do 24 miesięcy należy wydłużyć dopuszczalny okres zatrudnienia pracownika tymczasowego — postuluje Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Ograniczenie tego czasu do 18 miesięcy jest w ocenie Konfederacji jednym z hamulców rozwoju rynku pracy tymczasowej. Lewiatan krytykuje także zakaz wykonywania przez takich pracowników prac szczególnie niebezpiecznych. Jest nieuzasadniony, bo osoby te podlegają takim samym badaniom lekarskim jak osoby na etatach. Według KPPP dyskryminujące dla tych pracowników są także zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłku chorobowego.

— Mimo że od ich wynagrodzeń odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne w peł- nej wysokości, to nie otrzymują oni równorzędnych świadczeń w porównaniu z innymi zatrudnionymi — mówi Grażyna Bandurska-Spytek, z-ca dyrektora departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane