Lewica i Demokraci wspólnie w wyborach

opublikowano: 20-01-2007, 16:32

Partie zebrane w koalicji Lewica i Demokraci szykują się do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Tworzą ją SLD, SdPl, Unia Pracy oraz Partia Demokratyczna.

Partie zebrane w koalicji Lewica i Demokraci szykują się do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Tworzą ją SLD, SdPl, Unia Pracy oraz Partia Demokratyczna.

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Olejniczak podkreslił na konferencji prasowej, że rządząca prawica nie potrafi wykorzystać korzystnej koniunktury do poprawienia sytuacji najbardziej potrzebujących. Zwrócił uwagę na niskie wynagrodzenia górników i nauczycieli i wyraził pogląd, że ich żadania płacowe są słuszne.

Polityk Sojuszu powiedział, że partie zrzeszone w koalicji Lewica i Demokraci wypracowują wspólne stanowisko w sprawie eurokonstytucji. Podkreślił, że koalicja Lewica i Demokraci nie ma jednego przywódcy, lecz grupę liderów składającą się z przewodniczących SLD, Unii Pracy, SdPl i Partii Demokratycznej. Dodał, że Lewica i Demokraci tak właście będzie działać i nie będzie miała wspólnego lidera.

Wojciech Olejniczak skrytykował też działania prawicy na forum unijnym. Zapytany o zamieszanie w Parlamencie Europejskim wokół kandydatury europosła PO Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego komisji zagranicznej zauważył, że SLD nie ma takich problemów i że Sojusz zapewnił trzem swoim członkom stanowiska wiceprzewodniczących komisji.

Zaznaczył przy tym, że jeśli PO musiałaby wybierać pomiędzy stanowiskami przewodniczącego komisji zagranicznej i budżetowej, to powinna objąć tę drugą, ponieważ daje ona większe możliwości wpływania na politykę unijną.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lewica i Demokraci wspólnie w wyborach