LG Chem wyda 8,7 mld USD na rozwój segmentu baterii

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 14-07-2021, 07:03

Południowokoreański koncern LG Chem zapowiedział przeznaczenie 10 bln wonów (8,7 mld USD) na przyspieszenie „zrównoważonego wzrostu” w swoich operacjach związanych z materiałami akumulatorowymi i innych liniach biznesowych. Program inwestycyjny obejmuje okres do 2025 r.

fot. Bing Guan/Bloomberg

Wchodząc szczegóły zaprezentowanego oświadczenia, około 6 bln wonów ma posłużyć sfinansowaniu rozbudowy linii produkcyjnych swoich materiałów akumulatorowych, w tym katod i separatorów, a 3 bln wonów zostaną przeznaczone na produkcję przyjaznych dla środowiska produktów petrochemicznych.

Pozostałe pieniądze wykorzystane mają być w działalności LG w obszarze life science.

Przekształcimy nasz portfel biznesowy w oparciu o operacje związane z ESG i udowodnimy, że możemy osiągnąć zrównoważony wzrost – oświadczył Shin Hak Cheol, dyrektor generalny LG Chem.

Jeden z największych na świecie graczy w segmencie akumulatorów spodziewa się, że rynek materiałów do tego typu zasilania pojazdów elektrycznych wzrośnie do około 100 bln wonów w 2026 r., z 39 bln w 2021 r.

By sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, już w grudniu LG Chem ma rozpocząć budowę zakładu produkującego materiały katodowe w Gumi. Jego wydajność szacowana jest 60 tys. ton rocznie. Firma prognozuje, że jej zdolności produkcyjne katod wzrosnąć do 2026 r. do 260 tys. ton z 40 tys. w roku ubiegłym.

W swojej głównej działalności petrochemicznej LG zamierza przejście na wytwarzanie produktów przyjaznych dla środowiska, takich jak bioplastik i bio-superchłonny polimer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane