LG prognozuje spadek kwartalnego zysku o 80 proc.

opublikowano: 08-01-2019, 11:44

LG Electronics poinformowało, że jego zysk operacyjny spadnie o 80 proc. w czwartym kwartale, donosi Reuters.

Wcześniej we wtorek Samsung poinformował, że jego zysk operacyjny w ostatnim kwartale 2018 roku spadnie o prawie 30 proc.

Logo koncernu LG
Zobacz więcej

Logo koncernu LG fot. Bloomberg

LG spodziewa się 75,3 mld wonów zysku operacyjnego w kwartale zakończonym w grudniu. Rynek oczekiwał, że sięgnie on 387 mld wonów. Przychody drugiego na świecie producenta telewizorów spadną o 7 proc. do 15,8 bln wonów. Analitycy prognozowali, że sięgną 16,3 bln wonów.

LG nie wyjaśniło przyczyny pogorszenia wyników. Przedstawi je po publikacji raportu na koniec stycznia. Analitycy uważają, że południowokoreańska spółka jest ofiarą malejącej marży osiąganej na droższych modelach telewizorów w związku z zaostrzającą się konkurencją. LG traci także pieniądze na smartfonach.

- To zaskoczenie – skomentował prognozy spółki Lee Jae-yun, analityk Yuanta Securities. – Sprzedaż AGD była gorsza na rynkach wschodzących i w Chinach, a na telewizorach wyższej klasy nie ma już takich zysków jak wcześniej – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu