Czytasz dzięki

Linie AirAsia na krawędzi bankructwa

ARŻ
opublikowano: 08-07-2020, 09:27

Największe tanie linie lotnicze w Azji, malezyjskie AirAsia, mają kłopoty finansowe spowodowane pandemią koronawirusa. Jak informuje BBC, firma audytorska EY ma „poważne wątpliwości” co do rynkowej przyszłości tego przewoźnika.

Bieżące zobowiązania AirAsia przekroczyły już jej aktywa obrotowe na koniec 2019 roku. W poniedziałek AirAsia odnotowała też rekordową kwartalną stratę.

Przewoźnik poinformował, że ​​prowadzi rozmowy dotyczące wspólnych przedsięwzięć i współpracy, które mogą skutkować dodatkowymi inwestycjami. Złożył też wnioski o kredyty bankowe.

„Jesteśmy pozytywnie nastawieni do postępów, jakie poczyniliśmy w zakresie obniżenia wydatków gotówkowych o co najmniej 50 proc. w tym roku, a to sprawi, że będziemy jeszcze silniejsi jako wiodący tani przewoźnik w regionie” – stwierdził założyciel i dyrektor naczelny linii lotniczej, Tony Fernandes.

Biorąc pod uwagę duże zobowiązania finansowe, EY ocenił przyszłość spółki jako niepewną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane