LiveChat otrzymał interpretację podatkową

opublikowano: 23-10-2019, 06:53

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej na wniosek LiveChatu wydał spółce interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego, dotyczącą podatku dochodowego od osób prawnych i zagadnień związanych z preferencyjnym opodatkowaniem dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej.

W interpretacji podano, że prawidłowe jest rozumowanie, że produkty spółki opisane w stanie faktycznym stanowią kwalifikowane prawa własności intelektualnej.

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software
Fot. Marek Wiśniewski

W przypadku, gdy miesięczny abonament stanowi wyłącznie opłatę ponoszoną przez użytkownika za prawo do korzystania z danej aplikacji, spółka będzie mogła uznać ten dochód za kwalifikowany do zastosowania stawki 5-procentowej.

Nie będzie to natomiast możliwe w przypadku, gdy w ramach najwyższego abonamentu oferowane jest rozszerzone wsparcie produktowe, obejmujące wsparcie informatyków, szkolenia produktowe, dedykowanego Key Account Managera (opiekuna klienta).

Prawidłowe będzie natomiast obliczanie według wzoru wskaźnika Nexus, o którym mowa w art. 24d ust. 4 ustawy o CIT.

"W związku z otrzymaną Indywidualną Interpretacją, Spółka rozpocznie prace nad oceną tego w jakim stopniu zastosowanie preferencji podatkowej wpłynie na jej wynik netto, przy czym jednocześnie oczekuje na rozstrzygnięcie w sprawie pytania dot. prowadzenia przez nią ewidencji" - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane