LM podpisał umowy offsetowe o wartości 500 mln USD

Marek Druś
12-09-2002, 14:39

Amerykański koncern Lockheed Martin, który ubiega się o kontrakt na sprzedaż 48 samolotów wielozadaniowych dla polskiego lotnictwa wojskowego, podpisał listy intencyjne w sprawie kolejnych umów offsetowych.

Wartość podpisanych umów sięga 500 mln USD. Lockheed Martin, producent samolotów F-16, podpisał je z PZL Świdnik, WZL-2 Bydgoszcz, Radwarem oraz z Instytutem Lotnictwa. Amerykańska spółka zapowiada podpisanie wkrótce kolejnej umowy, z PZL Mielec.

W lipcu Lockheed Martin deklarował podpisanie umów offsetowych na łączna kwotę ok. 1 mld USD. Zawarł je m.in. z Computerlandem, Zakładami Azotowymi Kędzierzyn i Instytutem Spawalnictwa. Amerykański koncern zawarł również porozumienie z Bartimpeksem w sprawie umów offsetowych o łącznej wartości 700 mln USD. Mają one dotyczyć głównie wytwarzania i eksportu polskich produktów i usług do USA.

Lockheed Martin uzależnia realizację zawartych umów od tego, czy to produkowane przez niego F-16 zwyciężą w przetargu na dostarczenie dla lotnictwa wojskowego 48 samolotów wielozadaniowych. Wartość kontraktu szacuje się na 3,5 mld USD.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LM podpisał umowy offsetowe o wartości 500 mln USD