Łódź ma nowy hotel

KSA
opublikowano: 17-06-2009, 00:00

Warimpex i Vienna

Warimpex i Vienna

otworzyły w dawnej

fabryce Izraela

Poznańskiego czterogwiazdkowy

hotel Andel’s.

Trzy miesiące po tym, jak Warimpex i Vienna International otworzyły hotel Andel’s w Berlinie, sieć wzbogaciła się o kolejny obiekt. Tym razem w Polsce. Designerski hotel pomieściły zrewitalizowane pomieszczenia dawnej łódzkiej przędzalni Izraela Poznańskiego. Budowniczym udało się zachować oryginalne ceglane mury budynku. Słupy i belki pozostały na miejscu, schody oraz żeliwną bramę wejściową poddano renowacji.

— Hotel Andel’s był jedynym w swoim rodzaju technicznym i twórczym wyzwaniem dla naszych pracowników, architektów i wykonawców. W wyniku intensywnej współpracy wszystkich zainteresowanych udało nam się z tego polskiego monumentu z czerwonej cegły stworzyć najwybitniejszy design hotel — nie kryje satysfakcji Franz Jurkowitsch, szef Warimpeksu.

Budowa hotelu pochłonęła około 70 mln EUR. Zarządzać nim będzie Vienna International Hotelmanagement, z którą Warimpex współpracuje od lat. Łódzki Andel’s ma być rentowny w ciągu trzech lat od rozpoczęcia działalności. To czwarty hotel tej sieci — wcześniej otwarto obiekty w Pradze, Krakowie i Berlinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu