Łódź pomoże EURO 2012

MIR
opublikowano: 22-04-2008, 00:00

W czasie mistrzostw łódzkie lotnisko przyjmie ponad 200 tys. pasażerów. Część z nich dojedzie do Warszawy, część do Poznania.

W czasie mistrzostw łódzkie lotnisko przyjmie ponad 200 tys. pasażerów. Część z nich dojedzie do Warszawy, część do Poznania.

Port lotniczy w Łodzi został wstępnie wyznaczony jako wsparcie logistyczne dla Warszawy i Poznania w czasie EURO 2012. Peter Hampton, delegat UEFA i specjalista ds. transportu lotniczego oraz logistyki, ocenia, że lotnisko mogłoby wtedy przyjąć ponad 200 tys. pasażerów.

Przedstawiciele portu podkreślają, że lista pytań wizytatora była zadziwiająco szczegółowa — od oceny przepustowości, logistyki, po godziny pracy i warunki klimatyczne.

Paweł Łaszkiewicz, wiceprezes portu w Łodzi, przyznaje, że najgorzej wypadła logistyka, ale wizytujących przekonały plany inwestycji drogowo-kolejowych, które mają zostać sfinalizowane w 2011 r. Dzięki nim czas podróży koleją do Warsza- wy i Poznania skróci się z trzech godzin do jednej, zaś samochodem z trzech do półtorej.

— Ostatecznie otrzymaliśmy najwyższą ocenę i pochwałę, że jesteśmy jedynym portem, w którym trwają intensywne prace budowlane — podkreśla Paweł Łaszkiewicz.

Do czasu mistrzostw port czeka sporo pracy, m.in. budowa nowego terminalu, wielopoziomowego parkingu oraz hotelu.

— Właśnie ruszamy z budową nowego terminalu. Towarzyszący mu parking zamiast wstępnie planowanych 500 miejsc będzie miał do 1,5 tys. — informuje Paweł Łaszkiewicz.

Ostatnio także Gdańsk i Katowice ogłosiły swoje plany inwestycyjne w związku z EURO 2012. Pierwsze lotnisko ma wydać około 450 mln zł, drugie — 500 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu