Łódzka strefa ma już 1,8 mld zł

MAG
opublikowano: 18-09-2008, 00:00

Zezwolenie dostał producent kabli, który wyda 58 mln zł. To 18. projekt w tym roku, będą jeszcze cztery. Na razie bez PSA Peugeot.

Zezwolenie dostał producent kabli, który wyda 58 mln zł. To 18. projekt w tym roku, będą jeszcze cztery. Na razie bez PSA Peugeot.

Kolejna specjalna strefa ekonomiczna (SSE) bije w tym roku rekord inwestycji. Łódzka SSE wydała wczoraj zezwolenie dla firmy Hellermann Tyton, producenta tworzyw sztucznych i kabli. Firma zainwestuje 58,3 mln zł i stworzy 200 miejsc pracy w Słupcy w województwie wielkopolskim.

— Łącznie mamy już w tym roku 18 projektów. Firmy obiecują w nich ponad 1,8 mld zł inwestycji i 3,3 tys. nowych miejsc pracy — mówi Marek Cieślak, prezes ŁSSE.

1,8 mld zł to wartość inwestycji zadeklarowanych w 2007 r. w Katowickiej SSE, która była rekordzistką.

— Niedawno do strefy weszła też spółka C. Hartwig-Targi, która wyda 3,2 mln zł na inwestycję w branży logistycznej — dodaje Marek Cieślak.

Jego zdaniem, w strefie pojawią się jeszcze cztery firmy, m.in. Eurometal z grupy Eko-Świat ze Stalowej Woli. O tym projekcie "PB" informował w lipcu, gdy poszerzano ŁSSE. W Bogumiłowie w gminie Kleszczów ma powstać najnowocześniejsza w Europie walcownia aluminium za 122 mln zł, produkująca blachę i taśmy.

Łódzka strefa ma szansę na wielką inwestycję PSA Peugeot — fabrykę silników zatrudniającą 500 osób lub nawet montownię aut, w której pracowałoby 5 tys. Niedawno lokalne media donosiły, że w związku z tym konieczna będzie zmiana trasy obwodnicy S14. Francuzi mają podjąć decyzję do końca tego roku.

Największe inwestycje w łódzkiej strefie w tym roku

Firma Branża Wartość inwestycji (mln zł) Miejsca pracy

Euroglas Polska Produkcja szkła okiennego 723,1 275

ATM Teleinformatyczna, BPO 321,3 460

Correct Meble, materace, logistyka 173,5 117

Tesalca Włókniny, odzież specjalistyczna 105,0 50

Kingspan Insulation Materiały budowlane 91,8 61

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu