ŁÓDZKIE: 2. Jakość pod kontrolą

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Mimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej są firmy, które potrafią sobie poradzić na rynku. Jedną z nich jest Dromak.

Dromak powstał w 1991 r. Firma zajmuje się głównie realizacją kontraktów dla GDDKiA i samorządów na remonty i budowę dróg. Realizuje też projekty dla inwestorów prywatnych i działa jako podwykonawca. Ponadto od początku działalności produkuje i sprzedaje masy bitumiczne i beton. W 2011 r. za pieniądze z UE firma zakupiła nowoczesny węzeł betoniarski. Zdaniem przedstawicieli firmy, Dromak ma dobre wyniki m.in. dzięki bieżącemu budżetowaniu budów. Firma pilnuje również czasu pracy robotników, kierowców i operatorów maszyn.

— Przy większości robót stosujemy stawki akordowe, co wymusza lepszą wydajność niż przy wymiarze godzinowym. Na sukces wpływa też wielkość naszej firmy: pracownicy starają się w sposób partnerski rozwiązywać problemy — nie ma tzw. wyścigu szczurów jak w dużych korporacjach — informuje przedstawiciel firmy. Dodaje, że sytuacja na rynku się pogarsza. Jednym z powodów jest wzrost cen strategicznych produktów do budowy i remontu dróg — asfalt i kamień zdrożały w 2011 r. o 40 proc., co wpłynęło na upadek wielu firm drogowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ŁÓDZKIE: 2. Jakość pod kontrolą