Loeb zarzuca Buffettowi hipokryzję

Daniel Loeb, jeden z najbardziej uznanych zarządzających funduszami hedgingowymi twierdzi, że słynny inwestor Warren Buffett jest hipokrytą, donosi Reuters.

- Uwielbiam, jak krytykuje fundusze hedgingowe kiedy tak naprawdę stworzył pierwszy z nich. Krytykuje inwestorów-aktywistów atakujących zarządy spółek, a pierwszy to zrobił – powiedział Loeb, który prowadzi fundusz Third Point, dysponujący 17,5 mld USD aktywów.

Zobacz więcej

Daniel Loeb Bloomberg

Buffett, który jest otoczony swoistym kultem wśród inwestorów i nazywany „Wyrocznią z Omaha”, ostatnio ostrzegał, że fundusze hedgingowe stanowią zagrożenie dla globalnego rynku. Postawił także duże pieniądze na to, że fundusze hedgingowe nie osiągną w ciągu 10 lat lepszego średniego wyniku niż tani fundusz indeksowy.

- To bardzo mądry człowiek, ale jest w nim pewna niespójność – powiedział Loeb o Buffecie, wskazując na to co słynny inwestor mówi, a co rzeczywiście robi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Loeb zarzuca Buffettowi hipokryzję