Logistycy mogą liczyć na dotacje

Marcin Bołtryk
08-09-2005, 00:00

W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT) na lata 2004-06 można ubiegać się o dofinansowanie niektórych inwestycji logistycznynych.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do instytucji zarządzającej programem przy Ministerstwie Infrastruktury do 30 września 2005 r.

Poziom dofinansowania może wynieść maksymalnie 30 proc. kosztów kwalifikowanych projektu dla zakupu i modernizacji urządzeń dźwigowych i urządzeń do przeładunku, których przewidywany okres użytkowania będzie dłuższy niż pięć lat. Na takie samo dofinansowanie mogą liczyć wnioskodawcy zamierzający zakupić lub zmodernizować sprzęt lub systemy informatyczne i logistyczne do obsługi transportu intermodalnego.

50-proc. zwrot kosztów można zaś uzyskać m.in. na budowę, rozbudowę, przebudowę i wykup gruntów pod przedsięwzięcia z dziedziny logistyki, a także na modernizację instalacji teletechnicznych, wodno-kanalizacyjnych i energetycznych czy prace projektowe i opracowania dokumentacji inwestycji. Typy projektów, grupy beneficjentów oraz zasady przyznawania pomocy zostały szczegółowo określone w Uzupełnieniu SPOT. Szczegóły na stronie internetowej: www.mi.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Logistycy mogą liczyć na dotacje