Logotec uczy tworzyć aplikacje mobilne

Marcin Złoch
23-07-2003, 00:00

W dniu 28 lipca startuje cykl comiesięcznych, bezpłatnych szkoleń z tworzenia mobilnych aplikacji za pomocą Logotec Mobile@Connector — generatora aplikacji mobilnych, autorstwa polskiej firmy Logotec Engineering.

Dla osób zainteresowanych tematem bezpiecznego zdalnego dostępu do danych firmowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, myślenicka spółka Logotec Engineering rozpoczyna bezpłatne szkolenia z tworzenia aplikacji za pomocą autorskiego oprogramowania Mobile@Connector. Jest to narzędzie umożliwiające opracowanie i wykonanie aplikacji umożliwiających zdalny dostęp do danych firmowego systemu informatycznego za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Produkt Logoteca wykorzystuje technologię firmy Microsoft. Stworzenie za jego pomocą aplikacji mobilnej ma być możliwe przez wszystkich, którzy mają kontakt z urządzeniami i aplikacjami nieco bardziej zaawansowany od przeciętnego. Szkolenia prowadzone będą w formie seminariów i warsztatów w siedzibie firmy. Zajęcia będą trwały dwa dni, a ich uczestnicy mają nauczyć się tworzenia aplikacji pracujących on-line i off-line. Każdy uczestnik szkolenia, po zaliczeniu końcowego testu, otrzyma 90-dniową, próbną wersję oprogramowania.

Dwudniowe kursy szkoleniowe prowadzone będą od lipca do listopada 2003 r. Pierwsze rozpoczynają się 28 lipca, następne 25 sierpnia, kolejne 29 września, 27 października i 24 listopada.

— W Polsce, podobnie jak i na świecie, systematycznie rośnie liczba używanych urządzeń mobilnych, jednocześnie zmniejszają się również koszty bezprzewodowej transmisji danych oraz zwiększa się wydajność dostępnych technologii mobilnej transmisji danych. Głównym powodem, że tak niewiele firm dysponuje aplikacjami pozwalającymi na mobilny dostęp do danych znajdujących się w ich firmach, są trudności i wysokie koszty związane z opracowaniem funkcjonalnej aplikacji mobilnej — przekonuje Jerzy Dryndos, prezes Logotec Engineering.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Logotec uczy tworzyć aplikacje mobilne