Lokata Inwestycyjna: Kierunek na Złoto

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 31-01-2013, 00:00

Struktury

Roczny certyfikat depozytowy, z którego zysk będzie zależał od ceny złota na londyńskiej giełdzie. Początkowa i końcowa cena kruszcu zostanie wyznaczona jako średnia arytmetyczna cen z trzech kolejnych dni poprzedzających dzień emisji i dzień wykupu. Premia może wynieść do 19,99 proc., ale pod warunkiem, że cena złota wzrośnie i nie przekroczy bariery 120-125 proc. (wysokość bariery zostanie podana w dniu emisji certyfikatów). Jeżeli ją osiągnie lub przekroczy choć raz, oprocentowanie wyniesie 3 proc., jeżeli spadnie, 0 proc.

Minimalna wpłata na polisę wynosi 3 tys. zł, opłata manipulacyjna wynosi do 0,5 proc., a za wcześniejsze wycofanie się z umowy 0,065 proc.

Subskrypcja będzie trwała do 31 stycznia w Banku BPH.

Zdaniem „PB”:

Zaletą lokaty są proste zasady naliczania zysku i możliwość odsprzedania certyfikatu na rynku wtórnym, wadą wysoka cena odsprzedaży, w przypadku zerwania umowy odzyska się tylko 93,5 proc. zainwestowanych oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu