Lokaty dzienne znikają z rynku

ISK
16-02-2012, 00:00

RYNEK DEPOZYTÓW

Systematycznie zmniejsza się liczba banków oferujących antypodatkowe lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek — wynika z lutowego raportu monitorującej rynek usług bankowych firmy ISMnet.pl. Do BGŻOptima, PKO BP, Inteligo dołączyły Kredyt Bank, Getin Bank, Idea Bank, Meritum Bank i neoBank — dotychczasowi czołowi liderzy rankingów depozytowych.

Jedną z ostatnich nowych propozycji produktów z dzienną kapitalizacją przygotował Credit Agricole, zachęcając do założenia 50-dniowej lokaty. Oprocentowanie depozytu wynosi 5,67 proc. (odpowiednik 7 proc. na tradycyjnej lokacie). W miejsce depozytów z dzienną kapitalizacją zaczęły się od początku roku pojawiać w ofertach banków nowe, atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Niestety, nie ma ich jak na razie zbyt wiele. Od początku roku klienci PKO BP mogą skorzystać z oferty miesięcznej lokaty terminowej na nowy kapitał z oprocentowaniem 5,50 proc. w skali roku, połączonej z reinwestycją w lokatę terminową 9-miesięczną Progresja. Najwyżej oprocentowanym depozytem jest obecnie dwumiesięczna lokata „Wysoki procent” przygotowana przez neoBank. To specjalny produkt powitalny dla nowych klientów zakładających konto osobiste. W ramach promocji bank umożliwia założenie tylko jednej lokaty o maksymalnej wartości 10 000 zł, oprocentowanej na 9 proc. Promocje wprowadzono bez ograniczeń czasowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lokaty dzienne znikają z rynku