Lokaty przyspieszają

ANP
opublikowano: 18-11-2010, 00:00

Spółka planuje emisję akcji na  rozpoczęcie dwóch projektów. I nie wyklucza zakupu kolejnych działek.

Spółka planuje emisję akcji na rozpoczęcie dwóch projektów. I nie wyklucza zakupu kolejnych działek.

Lokaty Budowlane, notowana na NewConnect firma dewelopersko-budowlana, przymierzają się do emisji jeszcze w tym roku.

— Zarząd jest upoważniony do emisji maksymalnie 30 mln akcji. Zainteresowanie jest na tyle duże, że nie byłoby problemu z uplasowaniem całej puli. My jednak sprzedamy teraz kilkanaście procent — mówi Marek Kwiatkowski, prezes i główny akcjonariusz Lokat Budowlanych.

Nie ujawnia, ile pieniędzy chce uzyskać z emisji. Pozwolą one spółce sfinansować rozpoczęcie dwóch inwestycji w Warszawie: budowy apartamentowca przy ul. Rybnickiej (dzielnica Włochy) i drugiego przy ul. Saskiej, gdzie spółka kupiła na początku listopada grunt za 6,7 mln zł.

— Inwestycja na Saskiej ruszy najwcześniej za pół roku. Jej wartość szacujemy na 30- -40 mln zł netto. Pierwsze przychody z projektu powinny pojawić się w drugiej połowie 2011 r. Podobnie będzie w przypadku mieszkań na Rybnickiej [wartość projektu 15 mln zł netto — red.] —mówi Marek Kwiatkowski.

Prezes liczy również, że dzięki umowie z międzynarodową firmą Colliers International Poland znajdzie nabywcę lub dzierżawcę hotelu budowanego w Święcicach koło Warszawy.

— Colliers jest zainteresowany współpracą przy tworzeniu sieci tego typu hoteli. Rozważymy tę propozycję. Hotel w Święcicach powinien być gotowy w styczniu 2011 r. Liczymy, że z jego sprzedaży uzyskamy 30 mln zł — dodaje prezes.

Po trzech kwartałach Lokaty miały 42,6 mln zł przychodów (45,5 mln zł rok wcześniej). Strata netto wyniosła 306 tys. zł (520 tys. zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane