Łomża dopieści wodniaków

MBE
opublikowano: 04-01-2011, 11:21

Podlaskie miasto zagospodaruje bulwary nad Narwią. Prace wykona Warbud.

Samorządowcy coraz częściej decydują się na inwestycje zamieniające zarośnięte brzegi rzek w miejsca wypoczynku. Po Szczecinie, który przebudowuje bulwary nad Odrą, pora na Łomżę, która zagospodaruje lewy brzeg Narwi. 31 grudnia miasto wyłoniło wykonawcę. Został nim warszawski Warbud.
Koszt pierwszego etapu inwestycji szacowany jest na około 27 mln zł. W ubiegłym tygodniu miasto podpisało umowę o 14 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do przebudowy bulwarów Unia dołoży w sumie 18,3 mln zł, umowa na resztę ma zostać podpisana wkrótce.
- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace przygotowawcze powinny rozpocząć się w styczniu i potrwać do lutego. Bulwary leżą w obszarze Natura 2000, znajdują się tam siedliska ptaków, dlatego wykonawca będzie mógł wejść na teren budowy ponownie w sierpniu – wyjaśnia Wawrzyniec Kłosiński z łomżyńskiego magistratu.
Nad rzeką powstanie przystań wodna, ponad pół kilometra chodników i ścieżka rowerowa. Będzie też wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów, zmodernizowane zostanie kąpielisko. Zagospodarowana ma być nadrzeczna zieleń, powstaną drogi dojazdowe, oświetlenie, sieć wodociągowa i kanalizacja. W sąsiedztwie przystani zostanie wyznaczone i ogrodzone pole namiotowe.
To dopiero pierwszy etap całego przedsięwzięcia. W przyszłości na bulwarach miasto chciałoby wybudować z partnerem prywatnym hotel. Ma jednak problemy ze znalezieniem inwestora.
Prace przy całym projekcie potrwają do końca 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane